• İstanbul, Türkiye
  • November 27, 2022

Oto ekspertizde akla gelen ilk firma “Hospitacar”

Günümüzde pek çok insan bir otomobil alımı veya satımı yaparken otomobilin durumuyla ilgili olarak detaylı bilgiler edinebilmek için oto ekspertiz yaptırıyor. Oto ekspertiz hizmetiyle beraber almayı planladıkları veya satmak istedikleri otomobillerle …

Huobi, Güneydoğu Asya’da ve dünya çapında uyumluluğunu büyütmeyi taahhüt ediyor

Kripto para birimi endüstrisinin artan gözetim ve düzenleme altına girmesiyle uyumluluk, globalleşme hedefleri olan her borsa için kilit bir odak alanıdır. Uyumluluğu ciddiye almak, yatırımcıların korunmasının yanında, piyasadaki oyunculara işlerini yapabilecekleri …

0 Comments

BUCA Belediyesi Dijital Dershane’de, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için çevrim içi seri deneme sınavları başlıyor. 9-10 Nisan’da ilki gerçekleştirilecek deneme sınavları 10 hafta boyunca devam edecek.

 

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına projeler üreten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın pandemi başında hayata geçirdiği Dijital Dershane, büyük ilgi görüyor. Okul öncesinden lise son sınıfa ve KPSS adaylarına yönelik çok zengin bir ders içeriğine sahip Dijital Dershane’ye öğrenciler bilgisayar, tablet ve cep telefonlarından ulaşılabiliyor. Alanında uzman eğitmenlerin, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, 4K çözünürlük kalitesinde video dersler ile öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunduğu Dijital Dershane’den 10 bin öğrenci ücretsiz yararlanıyor.

 

İLK SINAVLAR 9-10 NİSAN’DA

Dijital Dershane’de, LGS ve YKS sınavına girecek öğrenciler için çevrim içi seri deneme sınavları başlıyor.  Öğrencileri her hafta yeni bir deneme sınavı beklerken, ilk sınav takvimi ise 9 – 10 Nisan olarak açıklandı. Sınavların 4 farklı oturum saatinde yapılacağı, öğrencilerin 10.00/13.00/17.00/19.00 saatlerinden istediğini seçip sınav kaydı oluşturabilecekleri ifade edildi. Toplamda 10 LGS, 10 YKS deneme sınavının yapılacağı çevrim içi deneme sınavlarına girmek isteyen öğrencilerin https://dijitaldershane.buca.bel.tr adresi üzerinden Dijital Dershane’ye kayıt yaptırmalarının yeterli olduğu belirtildi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı