• İstanbul, Türkiye
  • October 2, 2022

Huobi, Güneydoğu Asya’da ve dünya çapında uyumluluğunu büyütmeyi taahhüt ediyor

Kripto para birimi endüstrisinin artan gözetim ve düzenleme altına girmesiyle uyumluluk, globalleşme hedefleri olan her borsa için kilit bir odak alanıdır. Uyumluluğu ciddiye almak, yatırımcıların korunmasının yanında, piyasadaki oyunculara işlerini yapabilecekleri …

Müşteri Odaklı Değerler Kripto Endüstrisinin Güveni Yeniden Oluşturmasına Nasıl Yardımcı Olabilir?

Huobi Grubu CFO’su Lily Zhang, kripto piyasalarında yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği açıklamasında, müşteri odaklı değerlerin önemine değinerek, güvenin nasıl tekrar oluşturulabileceğini anlattı. Son kripto piyasası düzeltmesi, bazıları küresel mali krizle paralellikler çizerek, …

0 Comments

Kartepe Belediyesi Nisan Ayı meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

Kartepe Belediyesi Nisan Ayı meclis toplatışı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 18 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumu öncesinde açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Ramazan Ayı’na ulaştık. İnşallah hayırlara vesile olur. Ramazan Ayı yardımlaşma ayıdır. Kartepe’den sorumlu olan bizleriz. İhtiyaç sahibi aileler noktasında herkesin hassasiyetle davranmasını istiyorum” dedi.

 

KOCAMAN’DAN DAVET

Sözlerine devam eden Başkan Kocaman “Geleneksel Kent İftarını bu sene 7 Nisan’da Kartepe Kent Meydanı’nda yapacağız. Hepimizin programıdır. Sizleri bekliyorum. Hava güzel olursa Kent Meydanı’nda, hava müsait olmaz ise Kartepe Kent Çarşı’sında yapacağız” açıklamasında bulundu. 

 

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Kartepe Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında Denetim Komisyonu raporsu meclis üyeleri bilgilendirildi. Bir yıl süreyle görev yapacak olan Encümen Üyeliklerine gizli oylama sonrasında Ahmet Özüer, Niyazi Aydın ve Recep Topal seçildi.   

 

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Kartepe Belediyesi bünyesinde görev yapacak olan Plan ve Bütçe Komisyonu’na; Ali Karataş, Mahir Tutak, Faruk Sarman, Fatma Öztaşkın, Hasan Bayrak, İmar Komisyonu’na; Enes Aydınlı, Hakan Özçelik, Erol Yılmaz, Kerem Yılmaz, Sabri Soyer, Sosyal Hizmetler Komisyonu’na; Selçuk Kösemen, Yüksel Dilek, Emine Özdemir, Niyazi Aydın, Esat Alioğlu, Çeşitli İşler Komisyonu’na; Tahsin Varol, Ali Kumru, Ahmet Sağıroğlu, Emine Özdemir, Yakup Kalmuk, Çevre Komisyonu’na; Recep Ubay, Faruk Cengizhan, Orhan Akyüz, Eda Açıkyol, Ayla Aydın Demir, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na; Eda Açıkyol, Murat Soyer, Tuğçe Timur, Faruk Cengizhan, Yakup Kalmuk seçildi. 

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Maşukiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliğine yapılan itiraz, Evsel katı atık bertaraf tarifeleri ek süre talebi, Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Dolu kadroda derece değişikliği, Osmanlı Günlük Yaşam Müzesi maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Arslanbey ve Uzuntarla Mahalleri uygulama imar planı değişikliği maddeleri İmar Komisyonu’na, Mülkiyeti Kartepe Belediyesi’ne ait Rahmiye Mahallesi’nde bulunan 691,30m² yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmaz ile mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumuna ait Uzunbey Mahallesi’nde bulunan 837,00m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın karşılıklı trampa edilmesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde yürütülen bazı hizmetlerin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne geçmesinden dolayı ödenek aktarılması, Kapatılan Arşiv Müdürlüğü’nün görevlerinin Yazı İşleri Müdürlüğü’ne geçmesinden dolayı ödenek aktarılması maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

KETENCİLER KÜLTÜR EVİ START ALIYOR

Meclis gündeminde yer alan Ketenciler Mahallesi’nde halkın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabileceği "Ketenciler Kültür Evi" Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak proje kapsamında yapılması oy birliği ile kabul edilirken, Tarıma elverişli olup değerlendirilmeyen arazilerin tespiti ve kiralama yöntemiyle ekim yapılmasının sağlanması Çevre Komisyonu’na havale edildi. 2021 mali yılı idare faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı