• İstanbul, Türkiye
  • July 5, 2022

SOWA YAPIM BASIN AÇIKLAMASI

Sayın basın mensubu dostlarımız… Büyük bir heyecan ve gururla yola çıktığımız yeni projemiz “Aşkın Saati 1903” filmimiz için yapılan ithamlar tarafımızı üzmüştür. Çiğdem Batur ile filmimiz cast aşaması sürecinde her oyuncuyla …

Akdeniz’de Tiny House için en uygun mekan, İsviçre Alplerinden farksız!

Torosların ortasındaki Cevizli, Kagrai Antik Kenti’ne ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda burası Antalya’da safari yapabileceğiniz en iyi nokta! Cevizli ile İbradı’nın tam ortasında yer alan ve Türkiye’nin en büyük yer altı …

0 Comments

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde hazırlanan ‘Hürriyet Bizimle’ Youtube programının bu haftaki konuğu Noyan Doğan, yeni yılla birlikte ekonomide değişen parametreleri değerlendirdi.

 

Her hafta Youtube kanalında yayınlanan ‘Hürriyet Bizimle’ programına Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Noyan Doğan katıltıldı. Moderatör Fulya Soybaş ile ekonomide yaşanan gelişmeleri paylaşan Noyan Doğan, yeni yılla birlikte sektörün değişen göstergelerini masaya yatırdı. 

 

Yorumlarıyla ekonominin nabzını tutan Noyan Doğan, 2022 yılında güncellenen yeni askeri ücretin sosyal güvenlik ödemelerine olan yansımalarını mercek altına aldı. Doğan, ‘’Askeri ücret bugüne kadar olan en yüksek zammı aldı. Bu yaşanan değişimle birlikte sosyal güvenlik ile ilgili tüm parametreler değişti. İşsizlik maaşından kıdem tazminatına, bireysel emeklilik sistemindeki kesintilerden genel sağlık sigortası primine, doğum ve askerlik borçlanmasında yaşanan artışa kadar asgari ücrete göre belirleniyor’’ dedi. 

 

Yeni yılla birlikte yapılan düzenlemelerle muaf tutulan gelir vergisi hakkında yorum yapan Noyan Doğan, ‘’ Maaşlarımızdan yüksek oranda kesilen gelir vergisi aslında asgari geçim indirimi vergisinin iadesi anlamına geliyordu. Yeni uygulamalarla birlikte artık gelir vergisinden muaf hale geldik. Kesilen gelir vergisi otomatik olarak maaşlarımıza yansıyacağı için AGİ yani asgari geçim indiriminin kalkmış olması vatandaşlara herhangi bir gelir kaybı yaşatmayacak’’ dedi. Noyan Doğan yayında BES yapılacak olan değişiklikleri, trafik sigortasında yaşanan fiyat artışını ve emeklileri ilgilendiren tüm yeni değişiklikleri inceledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı